راهنمای نویسندگان

 

مجله اقتصاد کشاورزی مقالات پژوهشی مرتبط با کلیه شاخه‌های اقتصاد کشاورزی را که قبلاً به چاپ نرسیده و یا برای درج به مجلات دیگر ارسال نگردیده،  به منظور چاپ مورد داوری قرار داده و در صورت تأیید چاپ می‌نماید.

نوسندگان مقالات برای ارسال مقاله باید ابتدا در وب سایت نشریه ثبت نام نمایند.بدین منظور برای تسهیل در ارسال مقاله، نویسندگان میتوانند لینک بارگذاری شده را  دانلود نمایند.

لینک دانلود ثبت نام در سامانه

 مسئولیت مقاله و ترتیب نام نویسندگان بر عهده ارسال کننده مقاله بوده و مکاتبات با وی انجام خواهد شد. دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری برای ارسال مقاله بایستی موافقت استاد یا استادان راهنمای خود را جلب کرده باشند.

تذکر مهم: نویسندگان محترم برای ارسال مقالات خود علاوه بر بارگذاری فایل اصل مقاله،فایل مشخصات نویسندگان،چکیده تصویری میبایست فرم تعهد نامه به سردبیر و فرم مشخصات مقاله و فرم تعارض منافع نویسندگان را نیز تکمیل و ارسال نمایند

فرم تعهد نامه

فرم مشخصات مقاله

فرم تعارض منافع

تذکر مهم:

1- زمانی که مقاله نویسنده(گان) در نشریه چاپ و منتشر می گردد در واقع کلیه حقوق استفاده از محتوا، جداول، تصاویر و ... (کپی رایت) را به ناشر محول می نماید.

  جهت سرعت بخشیدن به مراحل بررسی و چاپ، ضروری است کلیه مقالات ارسالی خود را طبق فرمت این مجله و با رعایت راهنمای زیر ارسال نمایید. لازم به ذکر است که در صورت عدم رعایت فرمت مجله، مقاله جهت داوری ارسال نخواهد شد.

راهنمای نگارش مقاله

  به منظور دسترسی به فرمت مقاله ارسالی میتوانید از لینک زیر فرمت را دانلود نمایید.

فایل نمونه

 حداکثر تعداد صفحات مقاله میبایست 15 صفحه باشد که در غیر اینصورت از ارسال مقاله برای داوری معذوریم.

چکیده گسترده(Extended Abstract)

  چکیده گسترده میبایست دارای فرمت ذیل باشد:

1-Introduction

در این بخش ضرورت انجام مطالعه و اهداف به صورت خلاصه بیان شود.نوآوری مطالعه نیز میبایست به صورت مناسبی مشخص شود.

2-Materials and Methode

در این بخش مبانی نظری و متدولوژی تحقیق بدون ارائه روابط ریلضی مشخص گردد.اطلاعات مورد استفاده و خلاصه ای از متغیر های استفاده شده ،ذکر و توصیه شود

3-Results and discussion

 در این بخش نتایج مهم مطالعه ارائه و بحث شود.

4-Suggestion

در این بخش پیشنهادات برآمده از نتایج مطالعه و در چند جمله ارائه گردد.

راهنمای طبقه بندی JEL

با توجه به ضرورت مشخص بودن طبقه‌بندی JEL مقاله، می‌توانید از لینگ زیر راهنمای طبقه‌بندی را دانلود نمایید

/FileForDownload/files/JEL-Classification-System-Guide.pdf

چگونگی استناد در متن و تنظیم منابع

     کلیه منابع مورد استفاده اعم از فارسی و لاتین هم در متن و هم در پایان مقاله به زبان انگلیسی برگردانده و به ترتیب حروف الفبای نام خانوادگی  اولین نگارنده مرتب ‌شوند. در انتهای منابع فارسی عبارت (In Farsi) قید ‌شود. در ارجاع به منابع باید تا جای ممکن از نام بردن افراد در شروع جمله خودداری و منابع در انتهای جمله و در پرانتز ارائه شوند مانند (Mohsenin, 1986). برای جداسازی منابع در انتهای جمله از ویرگول- نقطه ";" استفاده می‌شود مانند:

(Smith, 1999; Samuel et al., 2008; Smith & Samuel, 2009). چنانچه در شروع جمله به منبعی استناد شود به صورت نام (سال) انجام ‌می‌گیرد و اسامی فارسی نیز باید به لاتین و سال شمسی به میلادی برگردان شوند. نحوه ارجاع به منابع دارای یک نگارنده، دو نگارنده و چند نگارنده که در ابتدای جمله قرار می‌گیرند به ترتیب به صورت: Smith (1999)،  Smith &  Samuel (2009) و Samuel et al. (2008) انجام ‌شود. منابع با نام مکرر، از سال انتشار قدیم با اولویت به ترتیب یک نگارنده، دو نگارنده، و چند نگارنده و در صورت لزوم با در نظر گرفتن حرف اول نگارندگان دوم به بعد از قدیم به جدید مرتب می‌شوند. منابع با نام نگارندگان و سال انتشار یکسان باید با حروف a، b، c ...، پس از عدد سال در پرانتز، از هم متمایز شوند. ذکر منابع بی‌نام و غیر قابل دسترسی مجاز نمی‌باشد. روز و ماه باز یابی یک سند در منابع الکترونیکی که صرفا در تارنماها موجودند باید در تنظیم آن سند قید گردد (مانند 2008  Retrieved September 3 ) نام مجلات علمی باید به صورت کامل و با قلم کج (Italic) ذکر شوند. نام کتاب،  عنوان پروژه‌ها و مقالات غیر از مجلات علمی نیز با قلم کج ذکر می‌شوند. تنها، حرف اول عنوان و زیرشاخه‌های عنوان، بزرگ و بقیه حروف کوچک نوشته می‌شوند. 

منابع

 نحوه رفرنس­دهی مقالات علمی انگلیسی(یک اسم، دو اسم و بیش از دو اسم):

Islam, S. (2001) Concentration of international trade in hightechnology products. Applied Economics Letters, 8: 95-97.

Banterle, A. and Carraresi, L. (2007) Competitive performance analysis and European Union trade: The case of the prepared swine meat sectorFood Economics, Acta Agricult Scand C. 4: 159-172.

Brasili, A., Epifani, P. and Helg, R. (2000) On the dynamics of trade patterns, DE ECONOMIST. 2: 233-157.

نحوه رفرنس­دهی منابع اینترنتی:

Food and Agriculture Organization (FAO). (2013) .

راهنمای پرداخت هزینه

هزینه داوری مقالات برابر با 50هزار تومان میباشد، که پس از وصول ایمیل از جانب مجله مبنی بر پرداخت هزینه داوری ،از طریق  کارت مجازی انجمن اقتصاد کشاورزی به شماره 4674-0001-7070-6037 و یا شماره حساب 790835675 به نام انجمن اقتصاد کشاورزی ایران پرداخت گردد و در انتها عکس پرداخت موفق در سامانه بارگزاری شود.

هزینه چاپ مقاله

هزینه چاپ مقاله در مجله اقتصاد کشاورزی برابر با هر صفحه در فرمت چاپ 10هزار تومان میباشد، که برای اعضاء انجمن، 20درصد تخفیف در نظر گرفته می شود.

توجه

چنانچه مقاله ارسالی با توجه به فرمت ضمیمه شده تهیه نشده باشد، مقاله به هیچ عنوان در فرآیند داوری قرار نگرفته و به نویسنده عودت داده خواهد شد.

لازم به ذکر است که فایلی که با عنوان مقاله کامل برای داور ضمیمه میشود میبایست فاقد نام نویسنده/ نویسندگان باشد.

همچنین فایل خلاصه مقاله برای داور تنها دارای عنوان مقاله، چکیده، طبقه بندی مقاله و واژه های کلیدی میباشد.

امیدواریم نویسندگان محترم ما را در ارائه خدمات بهتر یاری نمایند.