اصول اخلاقی انتشار مقاله

نشریه اقتصاد کشاورزی تنها نسبت به دریافت،بررسی و چاپ مقالات علمی_پژوهشی اصیل که قبلا به هیچ عنوان در هیچ نشریه یا کتابی چاپ نشده اند،اقدام می نماید.
با توجه به این که نشریه در تمام مراحل بررسی مقالات مکاتبات خود را با نویسنده مسئول انجام می دهد لذا تمام مسئولیت حقوقی مقاله با نویسنده مسئول میباشد.همچنین نویسنده مسئول باید نسبت به تکمیل فرم های مخصوص ارسال مقاله (شامل فرم مشخصات مقاله و فرم تعهد نویسندگان)اقدام نماید.

با توجه به این که نشریه در بررسی مقالات از برنامه های مشابه یاب استفاده می نماید لذا در صورت مشاهده کپی برداری غیر متعارف و یا درج مطالب بدون ذکر منبع آن،برخورد جدی نموده و مقاله را از چرخه بررسی خارج می نماید.

نشریه تلاش می نماید در برخورد با مسائل و مشکلات پیش آمده در مورد مقالات،بر اساس دستور العمل کمیته اخلاق در انتشار(commitee on publication Ethics) عمل نماید.بر همین اساس تلاش دارد که در آینده نزدیک عضویت خود را در این هیته رسمی نماید.

 

 تذکر مهم: نشریه به منظور جلوگیری از چاپ مقالات منتشر شده در سایر نشریات و همچنین جلوگیری از وقوع تخلفات علمی(سرقت علمی) از سامانه مشابه یاب همیاب استفاده می نماید.

 

 

تذکر مهم:

 

1- زمانی که مقاله نویسنده(گان) در نشریه چاپ و منتشر می گردد در واقع کلیه حقوق استفاده از محتوا، جداول، تصاویر و ... را به ناشر محول می نماید.